Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Akcja ''Odprowadzam Sam'' w przedszkolu TUP-TUP

Akcja ''Odprowadzam Sam'' w przedszkolu TUP-TUP

Regularne chodzenie czy jazda na rowerze do przedszkola pozytywnie wpływa na wzrost aktywności wśród dzieci. Sprawia też, że w przyszłości częściej i z większą chęcią wybierają ekologiczne metody przemieszczania się po mieście, rezygnując z podróży samochodem. Poprzez przystąpienie do akcji „Odprowadzam Sam” pragniemy zachęcić nasze przedszkolaki oraz Rodziców do zmiany nawyków transportowych, aby wspólnie poprawiać stan środowiska i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Na czym polega akcja?

Każda grupa otrzyma kolorowe plakaty-drzewka wraz z naklejkami. Za każdy dzień, kiedy dziecko przyjdzie do przedszkola lub szkoły (bądź przyjedzie wraz z rodzicem środkiem transportu publicznego, na rowerze, deskorolce lub hulajnodze), otrzyma od wychowawcy naklejkę i przyklei ją na plakacie. Zachęcamy rodziców, którzy podwożą dzieci samochodem, aby pozostawili auto około 300-500 metrów od przedszkola i ten ostatni kawałek pokonali zrównoważonym transportem lub pieszo. To jednak nie wszystko!!! W ramach kampanii jej uczestnicy mają również do rozwiązania różnego rodzaju zadania. Każda grupa, która prześle zdjęcia lub prezentacje z przebiegu kampanii oraz zdjęcia wyklejonych drzewek na plakacie, uczestniczy w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.**W związku z tym, każdy kto pragnie wziąć udział w akcji, zobligowany jest do przysłania dwóch zdjęć w tygodniu - o sposobie przesyłania zdjęć będą informować wychowawcy grup.

**Na koniec akcji otrzymamy dodatkowo sadzonki drzewek, które zostaną zasadzone na naszym terenie. Dzieci będą mogły samodzielnie je pielęgnować.

„Odprowadzam Sam” to kampania organizowana przez Gdyńskie Centrum Sportu.

Czas trwania:od 6 kwietnia do 27 maja.

Data dodania: 2022-04-05 07:38:29
Data edycji: 2022-04-05 07:45:07
Ilość wyświetleń: 745
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

81-577 Gdynia-Wiczlino

ul. Wiczlińska 91

Bądź z nami
Aktualności i informacje